KONST / Litografier / Färglitografi 13824452
nr 1382 4452
Esaias Thorén
(1901-1981), Sverige
Färglitografi, PT -52, ej signerad, oramat löst blad. Bladets mått: 60x44 cm
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 1 mars 2021
kl 20:59:15
1/3 14:50:37
Esaias Thorén
Läs mer om Esaias Thorén